Jak odbywa się mierzenie temperatury na lotnisku?
W związku z pandemią mierzenie temperatury na lotnisku stało się częścią rutyny każdego podróżnika. Jaka technologia umożliwia ten proces?
2022-05-02, 14:15

Mierzenie temperatury na lotnisku

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie pod wieloma względami, a podróżowanie już nigdy nie będzie wyglądało tak samo jak wcześniej. Chodzi nie tylko o restrykcje dotyczące podróży zagranicznych, ale również o obowiązkowe mierzenie temperatury na lotnisku.

Za pomocą jakiej technologii odbywa się mierzenie temperatury na lotnisku?

Chcąc wyjechać w podróż za granicę, musimy posiadać niedawno wykonany (z reguły w ciągu 72 h) test na COVID-19 z wynikiem negatywnym. Mimo to na lotnisku i tak zostaniemy poddani zmierzeniu temperatury. Procedura nie zajmuje dużo czasu, ponieważ nowoczesny sprzęt umożliwia pracownikom lotniska szybko i bezdotykowo zmierzyć temperaturę ciała podróżnika. Co ciekawe, podróżni mogą zostać poddani procedurze, kiedy nawet nie podejrzewają o tym. A to dlatego, że mierzenie temperatury na lotnisku odbywa się m.in. za pomocą kamer termowizyjnych. Niektóre modele tych kamer mają przepustowość na poziomie 500 osób na minutę, a dane na temat temperatury pobierają z odległości do 8 metrów. Dzięki temu błyskawicznie mierzy się temperaturę ciała setek osób.

mierzenie temperatury na lotnisku za pomocą termowizji

Jak działają kamery termowizyjne?

Kamery termowizji, które umożliwiają sprawne mierzenie temperatury na lotnisku i w innych miejscach użytku publicznego, opierają swoje działanie na technologii termowizji. Termowizja to proces rejestrujący promieniowanie podczerwieni, które jest emitowane przez każde ciało o temperaturze powyżej zera. Matryca detektorów promieniowania podczerwieni w kamerze przekazuje informację układowi, który analizuje skanowany obraz i przekształca energię promieniowania w obraz na wyświetlaczu.

KONTAKT / AUTOR
Guideir
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.