Z czego składa się egzamin na mysliwego?
Jeśli jesteś początkującym myśliwym lub zastanawiasz się nad rozpoczęciem tego sportu, koniecznie sprawdź poniższą treść, która omówi egzamin na myśliwego.
2022-12-05, 14:36

Jak wygląda egzamin na myśliwego?

W poniższym artykule postaramy się omówić i zdefiniować egzamin na myśliwego. Coraz częściej wiele osób, decyduje się na uprawianie sportu strzeleckiego. Znaczna część ludzi odczuwa potrzebę uzyskania odpowiednich umiejętności, w zakresie strzelectwa. Aby móc zrealizować powyższy plan, należy zapoznać się z wieloma formami prawnymi, regulującymi takie aktywności, ale także przejść przez różne etapy egzaminów oraz testów myśliwskich.

egzamin na myśliwego

Wymagania przystąpienia do egzaminu

Aby móc wziąć udział w egzaminie na myśliwego, należy spełnić kilka podstawowych wymogów, związanych z naszą osobą. Przede wszystkim musimy być osobami pełnoletnimi, które przez okres swojego życia nie miały problemów z prawem, czyli nie były karane. Należy także posiadać potwierdzenie obywatelstwa polskiego, jeżeli planujemy uczęszczać na polowania w Polsce. Natomiast ostatnim wymogiem ściśle określonym przez prawo, jest potwierdzone doświadczenie, nabywane podczas stażu w kołach łowieckich, które są fundamentem dla zostania myśliwym.

egzamin na myśliwego

O czym warto pamiętać?

Jeżeli posiadamy już minimalny staż w kole łowieckim i spełniamy każdy z powyższych wymagań, możemy z łatwością przystąpić do testów. Egzamin na myśliwego jest dosyć złożony i składa się z wielu etapów. Możemy rozdzielić je na egzaminy ustne, pisemne oraz ćwiczenia praktycznie. Egzamin strzelecki jest bardzo ważny, ponieważ potwierdza nasze umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną. Warto jednak podkreślić, iż sam egzamin nie jest wcale taki łatwy dlatego, aby go zdać z pozytywnym wynikiem, należy dobrze się do niego przygotować.

KONTAKT / AUTOR
Guideir
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.