Najpopularniejsze metody polowań na lisy
Historia polowań na lisy jest bardzo długa. Przez wiele lat wypracowano wiele technik łowów na ten gatunek. Jakie są najpopularniejsze? Sprawdź poniżej!
2023-05-11, 09:18

Jak przeprowadzić polowanie na lisy?

Lis jest pospolitym drapieżnikiem, który licznie występuje na terenie Polski. Historia polowań na tego rudego zwierzaka sięga jeszcze XV wieku. Pierwszym krajem, w którym organizowano łowy na lisa, była Wielka Brytania. Do dziś polowanie na to zwierzę jest niezwykle popularne. Po co się to robi? Jak przeprowadzić takie polowanie? Więcej informacji poniżej!

Dlaczego urządza się polowania na ten gatunek?

Polowanie na lisy to nie tylko sport czy zabawa. Przede wszystkim chodzi o redukcję populacji tego gatunku, a tym samym ochronę zwierzyny drobnej. Lis jest w stanie zjeść w ciągu roku prawie 300 kg mięsa. W przeszłości liczebność lisa regulowała wścieklizna. Było to jednak zagrożenie dla człowieka. Ogólnopolski program szczepień lisów sprawił, że populacja gatunku znacznie wzrosła, a natura nie jest w stanie jej wyżywić.

Jak wygląda polowanie na lisy?

Polowanie na lisy - metody

Skoro już wiesz, czemu przeprowadza się polowania na tego zwierzaka, możemy przejść do głównego punktu tego artykułu. Jak przeprowadzić łowy? Oto kilka metod:

  • polowanie na zasiadkę - jest to prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych metod. Polega na czatowaniu na wychodzącego na żer zwierzaka;
  • polowanie na wab - w trakcie polowania myśliwy wydaje dźwięki podobne do kniazienia zająca czy pisku myszy;
  • polowanie metodą z fladrami - jest to najbardziej pracochłonna metoda. Polega na otoczeniu pewnego terenu, na którym są lisy, sznurami, na których wiesza się czerwone szmaty. Naganka wchodzi w środek terenu i pędzi. W ten sposób prowadziła lisa prosto na myśliwych.

Chcesz poznać więcej szczegółów, jak wygląda polowanie na lisy? Sprawdź bloga Guideir!

KONTAKT / AUTOR
Guideir
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.